top of page

8 országos bajnoki cím és 5 Nívó-díj Dunaharasztiban!

Frissítve: ápr. 30.

Táncosaink lenyűgöző eredményekkel tértek haza a 2024. április 13-án megrendezett Országos Bajnokságról! Alig egy héttel az év első világkupája után ismét bizonyították tehetségüket és elszántságukat.

Main Class Contact style kategória győztesei: Borek Dávid – Fojt Anna (Dancing Feet)

Még alig telt el egy hét az év első világkupája óta, a Rock and Magic SE táncosai máris egy újabb megmérettetésen vettek részt: az idei második Országos Bajnokságon Dunaharasztiban. A sportág összes kategóriájában összemérhették tudásukat a táncosok, és a Rock and Magic SE 13 kategóriában indította versenyzőit, akik mindent beleadva küzdöttek a bajnoki címért.

A verseny izgalmas pillanatokkal volt teli, és egyesületünk táncosai kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. 8 országos bajnoki címet szereztek, és további dobogós helyezéseket értek el a különböző kategóriákban.

Utánpótlás kategóriákban aratott sikerek

Az utánpótlás formációk versenyén a Children korosztályban a Mix nevű formáció Flintstone témájú táncával Országos Bajnok lett. A Bingo csapata új, Barbie koreográfiájával a döntő 5. helyén végzett. A Juveniles kategóriában a Dream Team csapata is kiváló teljesítményt nyújtott a döntőben, és a zsűri megítélése alapján aranyérmet akasztottak a nyakukba. Girls nagyformációban a dobogó első két fokát az egyesület két formációja, a Party Girls és a Queen csapata foglalta el. A Sweet nevű formáció pedig az előkelő 5. helyen zárta a versenyt.

A kisformációs kategóriák selejtezőjét és döntőjét követően a Rock and Magic SE 3 kisformációja is dobogós helyezést ért el:

• Time – Junior kisformáció – 2. hely

• Discogirls – Juveniles kisformáció – 2. hely

• Magix – Children kisformáció – 2.hely

Páros kategóriákban egyesületi rekord teljesítményt nyújtottak az egyesület táncosai: a megrendezésre került 6 kategóriából 5-ben ők álltak a dobogó legfelső fokára!

Az egyesület országos bajnokai páros kategóriában:

• Main Class Free Sytle kategória: Király Ádám – Mercs Gréta

• Main Class Contact style kategória: Borek Dávid – Fojt Anna (Dancing Feet)

• Couple Dance Show kategória: Radics Bálint – Pap Lola

• Junior páros kategória: Pór-Zselinszky Benedek – Sümeghy Vivien

• Juveniles páros kategória: Pór-Zselinszky Zalán – Tóth Dorina (4M Dance)

• Rusanov German – Misinszki Luca – Junior páros – 8. hely

A hosszú versenynapon összesítve 8 országos bajnoki címet zsebelt be az egyesület. Gratulálunk minden táncosnak és edzőiknek, felkészítőiknek a kiemelkedő teljesítményükhöz!

Nívódíjak a Rock and Magic SE-nek!

A Magyar TáncSport Szakszövetség 2023-as Nívó-díjait szintén a hétvégi országos versenyen adták át, és a díjak közel kétharamdát egyesületünk táncosai és edzői vehették át!

Ez a fantasztikus eredmény méltó elismerése a Rock and Magic SE kiemelkedő teljesítményének a tavalyi évben. A díjazottak a következők:

• Deli Alex – Bihari Luca párosa: a 2023-as év Main Class Free style kategória világbajnokai és edzőjük Tóth Bence.

• The Szupergirls Ladies nagyformáció: a 2023-as Európa-bajnokok és edzőjük Lengyel Veronika.

• Soldiers junior párosformációs kategória: Európa- és világbajnok csapat.

A Rock and Magic SE büszke arra, hogy ilyen tehetséges táncosokkal és elkötelezett edzőkkel dolgozhat együtt. Biztosak vagyunk benne, hogy az idei évben is maradandó eredményeket fognak elérni a magyar akrobatikus rock and roll történetében.